De Turbula-menger is een driedimensionale menger voor het snel en homogeen mengen van poedersubstanties van verschillende gewichten en deeltjesgroottes, al of niet in combinatie met vloeistoffen.
Ze werden ontworpen en worden geproduceerd door het Zwitserse Willy A. Bachofen AG.
De Turbula-menger werkt volgens het Schatz geometrisch principe waardoor het product in de container in een driedimensionale beweging gebracht wordt. Hierdoor ontstaat er een zeer intensieve en homogene menging zonder dat er energie in het product wordt gebracht. De mengers zijn beschikbaar in 3 uitvoeringen en leverbaar met een grote verscheidenheid aan productcontainers.
De Turbula T2 is het bekendste model in het gamma. Deze laboratoriummenger is geschikt voor potten tot 2 liter. De modellen T10 en T50 zijn eerder productiemachines voor product-containers van respectievelijk tot 17 en 50 liters.
Doordat de producten in hun eigen container worden gemengd verloopt het mengproces in de Turbula-mengers volledig stofvrij en hygiënisch. De mengers zijn voorzien van een frequentie gestuurde aandrijvingen zodat u zelf bepaalt hoe snel de container draait.
Eskens Process Solutions heeft Turbula testmachines beschikbaar. Een mail naar volstaat om een toestel te reserveren.